donderdag 1 november 2012

Willy's Week - over EU-topscorers

In de rubriek Willy's Week wordt telkens een deel van de Eredivisie Topscorers Top 1000 uitgelicht. Belangrijke feiten, opmerkelijke verschuivingen en speciale rijtjes: het komt allemaal voorbij in dit naar onze topscorer aller tijden Willy van der Kuijlen vernoemde onderdeel.

...Luc Nilis: met 110 doelpunten onbetwist de Belg
met de meeste Eredivisietreffers. De hoogst genoteerde
momenteel in Nederland spelende Belg is Dries Mertens
met 41 doelpunten (nu op plaats 323 in de lijst).
Vandaag is Anton 'Spitz' Kohn jarig, de enige topschutter uit Luxemburg (één van de grondleggers van de huidige EU) die in de Eredivisie Topscorers Top 1000 staat. Reden dus om eens te kijken naar de topscorers in de lijst per EU-lidstaat. Wie maakte per land de meeste doelpunten in de Eredivisiehistorie?

De doelpuntenmakers staan in onderstaand schema gerangschikt op aantal gemaakte goals (vierde kolom). Het getal in de laatste kolom is de huidige positie in de Eredivisie Topscorers Top 1000, die natuurlijk na elke competitieronde weer anders kan zijn. Zie hier voor de landenafkortingen in de eerste kolom (VKO is in dit geval Verenigd Koninkrijk). De kolom met jaar EU gaat over het jaar dat het desbetreffende land bij de Europese Unie (of voorlopers daarvan) is gekomen.

De lidstaten Cyprus, Letland, Litouwen en Malta leverden tot op heden geen enkele Eredivisieschutter. Uiteraard is Nederland zelf in dit overzicht niet meegenomen.

Rest nog slechts de vraag: wie zijn per land in de Eredivisie de meest productieve spelers geweest?

topscorers Eredivisie per EU-lidstaat
landspelerjaar EUgoalsTop1000
ZWEOve Kindvall199512922
DENJon Dahl Tomasson197311239
BELLuc Nilis195711041
LUXAnton 'Spitz' Kohn195710257
GRINikos Machlas19819864
FINJari Litmanen19959668
VKORob McDonald19739179
OOSWilly Kreuz199579104
DUIHans Sleven195776114
POLJanusz Kowalik200475120
HONJózsef Kiprich200453218
SLVTim Matavz200449245
TSJTomás Galásek200435401
ESTAndres Oper200433
428
BULAndrej Jeliazkov200730485
ROEGheorghe Popescu200723641
ITAGraziano Pellè195718812
FRAEdouard Duplan195718813
SPAGonzalo García198613- -
PORDani198512- -
SLWMiroslav Stoch200410- -
IERDavid Connolly19737- -
CYP- -2004- -- -
LET- -2004- -- -
LIT- -2004- -- -
MAL- -2004- -- -

Later vandaag blikt Willy's Week terug op de belangrijkste verschuivingen in de Top 1000 naar aanleiding van de competitieronde van afgelopen weekend!

uitleg

Geen opmerkingen:

Een reactie plaatsen